Letni Obóz w Działdowie 2013

W dniach 7-26 lipca uczestniczyliśmy w XXXII Internistycznym Obozie Naukowym w Działdowie, organizowanym przez Studenckie Internistyczne Koło Naukowe z Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. Jest to niezwykła okazja, by poszerzyć swoją wiedzę, umiejętności i co najważniejsze - poznać pracę lekarza od strony praktycznej. Podczas obozu pracowaliśmy w dwuosobowych zespołach - towarzyszyliśmy przydzielonym nam pacjentom od chwili przyjęcia ich do szpitala aż do wypisu. Było to niezwykle cenne doświadczenie - opracowywaliśmy tok diagnostyczny dla danego chorego, prowadziliśmy obserwacje, podczas obchodu referowaliśmy lekarzom podstawowe informacje dotyczące stanu zdrowia pacjentów i ostatecznie przygotowywaliśmy wypisy. Dodatkowo codziennie omawialiśmy różne ciekawe i ważne zagadnienia pracy lekarza, które często prezentowali nam eksperci w poszczególnych dziedzinach - specjalista medycyny rodzinnej, radiolog, neurolog, alergolog.

Jednak obóz w Działdowie to nie tylko godziny spędzone w Szpitalu - w każdą środę bawiliśmy się w lokalnym klubie, a w weekendy odbywały się bale, bądź turniej paintballa. Jak co roku, miał również miejsce mecz koszykówki z miejscową drużyną, który po raz pierwszy od 24 lat wygrała reprezentacja studentów - dwie członkinie naszego Koła grały w pierwszej piątce!

Karolina Malesa, Fot.: A. Wierciński

Letni Obóz w Działdowie 2013