Warsztaty echokardiograficzne podczas 13th WIMC

W ubiegły weekend nasze Koło Naukowe zorganizowało warsztaty echokardiograficzne – „Basic Echocardiography Course” w ramach międzynarodowej konferencji studenckiej 13th Warsaw International Medical Congress.

Spotkanie poprowadzili studenci Monika Gawałko i Łukasz Niedziela, natomiast część praktyczną uświetniły dr Aleksandra Gąsecka oraz dr Agata Tymińska z I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM, które w niezwykle ciekawy sposób przybliżyły uczestnikom podstawy badania echokardiograficznego.

Warsztaty odbyły się dzięki pomocy i wsparciu Sekcji Echokardiografii, na czele z Opiekunami – dr n. med. Agnieszką Kapłon-Cieślicką i dr n. med. Moniką Budnik, dr. n. med. Pawłem Balsamem oraz studentami Anną Wancerz, Sonią Borodzicz, Bartoszem Krzowskim i Adamem Banasiakiem.

Wyrazy podziękowania należą się firmie GE Healthcare, która użyczyła na czas warsztatów aparaty echokardiograficzne - najnowsze systemy Vivid E90.

Dziękujemy za ogromne zainteresowanie warsztatami!